erivajadustega õpilaste kunsti ja käelise tegevuse arengut toetav projekt,

mis võimaldada neil väljendada oma vaimu- ja tundeelu ning tunnetada end looja, vaataja ja hindajana.


Friday, May 21, 2010

PRESSITEADE

25. mail 2010 tulevad Tallinna Botaanikaaias kokku erivajadustega noored üle Eesti, et avada üheskoos õpilaste loovtööde näitus „Lillede keeles”. Sadakond õpilast maalivad lillekalendreid ning võtavad linnupetet lillepiknikul.

Kunstiprojekti „Valgele valgega ehk värvilisel” veab juba neljandat aastat Tallinna I Internaatkool. Igal aastal on projekti lõppüritus toimunud eri kohtades ja teemadel.

Õpilastele, nende õpetajatele ning korraldajatele on igaa-astane kunstipäev kui suur pidupäev, mille nimel tasub kokku tulla, võrrelda aasta jooksul tehtut ja jagada üksteisega edusamme. Avatav loovtööde näitus on inspireeritud õidepuhkevast loodusest – kevadest kui imest, mis on osavalt kokku seotud muinasjuttudest pärit lillehaldjate ja võlukübaratega.

Näituse avamisele on oodata külalisi Londonist, Kristjansundist Norrast, Nyborist Taanist, Izmitist Türgist ja Neuruppinist Saksamaalt, kes samuti toovad kaasa oma õpilaste loovtöid kevadest ja haldjatest. Näitus on uudistajatele avatud Tallinna I Internaatkooli esimese korruse fuajees 1.-10. juunini 2010.

2006. aastal alguse saanud kunstiprojekti eesmärk on arendada erivajadustega õpilaste kunsti ja käelise tegevuse arengut võimaldades neil oma loovtöödes väljendada oma vaimu- ja tundeelu ning tunnetada end looja, vaataja ja hindajana. Projekti salapärane nimi tuleneb projektijuht Maire Paluveeri sõnul Newtoni teooriast, mille kohaselt on valge lihtsalt erinevate värvide segu, ehkki seda on raske praktikas saavutada.

Sellises suures ettevõtmises saavad erikooli õpilased ja õpetajad üle Eesti kokku juba neljandat aastat. Varasemalt on kunstipäevi viidud läbi Tallinna I Internaatkooli ruumides ja KUMUs. Loovtööde näitused on olnud uudistajatele avatud Eesti Nuku- ja Noorsooteatris ning Tartu Oskar Lutsu nimelises Raamatukogus.

Projekti korraldab Tallinna I Internaatkool ning toetavad Tallinna Haridusamet, Tallinna Botaanikaaed, Nuku- ja Noorsooteater ning mitmed ettevõtted, nende hulgas AS Hallik („Hagar”), Balbiino AS, Rakvere Lihakombinaat ning Saarioinen Eesti OÜ („Mamma”).

No comments:

Post a Comment